16 Marzec 2023

Poziomnice analogowe- na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Poziomnica jest narzędziem bez którego trudno wyobrazić sobie jakikolwiek remont czy budowę.

Poziomnica jest narzędziem bez którego trudno wyobrazić sobie jakikolwiek remont czy budowę. Ten praktyczny przyrząd wykorzystuje siłę grawitacji ziemskiej do wyznaczania poziomości płaszczyzn oraz w pionowości. Dokładność pomiaru poziomnicy  wynika z ilości wbudowanych w nią libelli, jakości osadzenia oraz materiałów, które zostały wykorzystane do jej produkcji, warto więc przed zakupem dokładniej przyjrzeć się specyfikacji technicznej danego modelu. Wybór narzędzia o odpowiednich parametrach zdecydowanie przełoży się na komfort podczas prac remontowo-budowlanych.  W SŁOWIK dokładamy wszelkich starań, wieloletniej praktyki, doświadczeniu i wiedzy, by oferowane przez nas poziomnice spełniały nawet najbardziej wyśrubowane normy.

Poziomnica analogowa - jedno z najczęściej wybieranych narzędzi pomiarowych

Poziomnica analogowa to bardzo popularne narzędzie, które posiada jedną lub więcej libelli rurkowych. Stosowane jest głównie do wytyczania powierzchni poziomych i pionowych, co zresztą czyni bardzo precyzyjnie z niezwykłą dokładnością. Warto jednak mieć świadomość, że bywa ona również wykorzystywana do określenia powierzchni skośnych.

Profil poziomy poziomnicy może mieć konstrukcję skrzyniową, zamkniętą lub dwuteową. Pierwsza umożliwia zwiększenie sztywności oraz wytrzymałości całej konstrukcji, z kolei druga jest zdecydowanie mniej trwała ale jej ogromną zaletą jest stosunkowo niska waga.

Przed wyborem  konkretnego modelu poziomnicy, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na jej długość. Krótsze narzędzie z całą pewnością ułatwia jej transport, co więcej-gwarantuje lepsze przyleganie do powierzchni. Z kolei poziomnica dłuższa z całą pewnością skuteczniej niweluje nierówność powierzchni.

Poziomnica analogowa-dobór modelu do konkretnego zadania

Decydując się na zakup poziomnicy, warto mieć świadomość, że jej długość determinuje rodzaj prac, do których będzie używana. Narzędzia o długości od 60 do 90 cm, sprawdzają się idealnie przy wszelkiego rodzaju pracach wykończeniowych. Z kolei jeśli w planach mamy prace murarskie albo zbrojeniowe, zdecydowanie warto wybrać modele dłuższe, nawet o długości 180 cm.

Zobacz najczęściej wybierane modele poziomnic analogowych w sklepie SŁOWIK:Interesują cię nasze produkty?

NAPISZ DO NAS LUB ZOSTAW NUMER - ODDZWONIMY